منوهای نصب در پنل مدیریت

اوریگامی

معرفی دوره اوریگامی

 

اُریگامی (به ژاپنی: 折り紙) یا «هنر کاغذ و تا» یکی از کاردستیهای محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد.

هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است. معنای لغوی این واژه در زبان ژاپنی «تا کردن کاغذ» است و تمام مدل‌های کاغذ و تا را دربردارد، حتی آنهایی که ژاپنی نیستند. اریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین تاها می‌توانند به روش‌های گوناگونی ترکیب شوند تا طرحهای متفاوتی ایجاد کنند.

اوریگامی هنر خلق شکل های مختلف تنها به وسیله تا کردن کاغذ است که نتیجه آن خلق مجسمه های زیبا و جذاب کاغذی است. در حقیقت اوریگامی (اریگامی) همان کاردستی هایی است که تنها با تا کردن کاغد درست می شود که گاه می توانند بسیار ساده و گاهی بیسار پیچیده باشند.

انواع کاغذ اوریگامی

اوریگامی را می­توان با هر نوع کاغذی انجام داد اما کاغذهای مخصوص اوریگامی از نظر استحکام و گرم کاغذ جهت ایجاد تا­های متوالی استاندارد دارد .

کاغذهای اوریگامی از نظر سایزبندی نیز استاندارد دارد که معمولا به شکل مربع می­باشد و در ابعاد ۱۰*۱۰ و ۱۵*۱۵ و۲۰*۲۰ سانتی متر بسیار متداول می­باشد. لازم به ذکر است که کاغذهایی به شکل مستطیل و دایره و مثلث نیز موجود می­باشد که برای ساخت یکسری از مدل­ها مورد استفاده قرار می­گیرد.

البته در مورد کاغذ اوریگامی ضخامت و گرماژی که برای ساخت اشکال مختلف به کار می­رود بسیار مهم و متفاوت است که تشخیص و انتخاب نوع کاغذ مربوط می­شود به سازنده مدل و نیز مدلی که برای ساخت انتخاب کرده است.

 

سوالات متداول درباره اوریگامی

اوریگامی طیف بسیار گسترده‌ای را در بر می‌گیرد، از کودکان پیش دبستانی تا اساتید دانشگاه. تمام مردم می‌توانند از آن لذت برده و با خلق طرح‌های جدید به تاریخ اریگامی بپیوندند.

این دوره به صورت آنلاین و هم به صورن حضوری قابل برگزاری می باشد.

هماهنگی دست و چشم، مهارت های متوالی، مهارت های تمرکز، صبر و تحمل، مهارت های فضایی زمانی ذهن و استدلال ریاضی و غیره.

برنامه درسی دوره

بخش 1: معرفی
تاریخ اوریگامی رایگان 00:00:00
بخش 2 : ساخت حیوانات
آموزش ساخت نهنگ رایگان 00:04:00
آزمون پایانی دوره 00:30:00
بخش سوم
زبان
Course Quiz 00:08:00
قيمت رایگان شرکت در دوره28 ظرفیت باقیماندهامتیاز: 5 از 1 رای

5

  • 5 ساعت
  • 30 ظرفیت
  • نشان دوره
0 دیدگاه
5 دانشجو

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

تبلیغات

همیار

کلیه حقوق برای مدرسه دارالفنون محفوظ است. طراحی و توسعه با <a href="http://emarketingknowledge.ir" target="_blank" rel="noopener">http://emarketingknowledge.ir</a>